logo-csu
Urmatorul meci
CSM CSU Oradea VS BC CSU Sibiu

Sala Antonio Alexe - 2018-05-25 8:00 PM

LIVE pe DigiSport 4

BC CSU Sibiu U13 luptă pentru calificarea în semifinale


 

BC CSU Sibiu U13 este gazda celui de al doilea Turneul de Clasificare ce se desfășoară între 2 și 4 februarie 2018 la Șura Mică și la Sala Transilvania din Sibiu. Echipa noastră speră la cât mai multe victorii, în vederea calificării în faza semifinală.

 

Juniorii Under 13, antrenați de Cristian Crăciun, vor disputa începând de vineri, 2 februarie, și până duminică, 4 februarie, nu mai puțin de 5 partide la Sala Sporturilor din Șura Mică, dar și la Sala Transilvania, în cadrul celui de al doilea Turneu de Clasificare. Până în acest moment, BC CSU Sibiu Under 13 are 5 victorii și 3 înfrângeri, în faza de calificare, și alte 2 victorii și 3 înfrângeri în faza de clasificare și se află pe locul al patrulea în grupă, după CS Otopeni, BC Slam Bucuresti și Toro Dunk Craiova. Cele mai așteptate partide ale echipei noastre, cu CS Otopeni  și BC Slam București, se vor disputa duminică, la Sala Transilvania. Programul complet al partidelor este următorul:

 

VINERI-Sala Sporturilor Șura Mică

16.00 CS OTOPENI - BC SLAM BUCURTESTI

18. 00 LPS. BIHORUL ORADEA - TORO DUNK CRAIOVA

20.00 ACS. STO MART IASI – BC CSU SIBIU

 

SAMBATA-Sala Sporturilor Șura Mică

9.00 TORO DUNK CRAIOVA - CS OTOPENI

11.00 BC SLAM BUCURESTI – ACS. STO MART IASI

13.00 BC CSU SIBIU – LPS.BIHORUL ORADEA

---

16.00 CS OTOPENI - ACS. STO MART IASI

18.00 TORO DUNK CRAIOVA – BC CSU SIBIU

20. 00 LPS BIHORUL ORADEA – BC SLAM BUCURESTI

 

DUMINICA-Sala Sporturilor Șura Mică

9.00 ACS.STO MART IASI – LPS BIHORUL ORADEA

11.00 BC SLAM BUCURESTI – TORO DUNK CRAIOVA

---

15.00 CS OTOPENI – LPS BIHORUL ORADEA

17.00 TORO DUNK CRAIOVA – ACS STO MART IASI

 

DUMINICĂ- Sala Transilvania Sibiu

09.00 BC CSU SIBIU- CS OTOPENI

15.30 BC CSU SIBIU – BC SLAM BUCURESTI

 

Următorul turneu de clasificare va avea loc între 2 și 4 martie 2018, într-o loație pe care o va anunța Federația Română de Baschet.

Din lotul BC CSU Sibiu Under 13 fac parte: Arama Florin, Vulc     Alexandru, Bădițascu Bogdan Constantin, Grumăzescu Călin, Stănese Vlad, Tocaciu     Rareș Paul, Constantin Darius Mihai, Topor  Lucian,Umbrich Erwin Ștefan, Ioacara Cezar Valentin, Oprean Radu Geroge, Mosora Dragoș, Cipariu      Mihnea Adrian, Păduraru Filip Cristian, Kruppa Roberto, Muscă Victor, Rubint Rațiu David, Popovici  Marius Achim, Cazacu Marius, Albu Teodor Sebastian.

 

Tot duminică, la Sala Transilvania, de la ora 13:00, juniorii BC CSU Sibiu U18, antrenați de Alexandru Kovacs, primesc vizita celor de la BC Slam București,  în cadrul etapei a doua a Turneului Semifinal.

 

Pregătirea și participarea echipelor de juniori ale BC CSU SIBIU în competițiile organizate de Federația Română de Baschet sunt susținute de Primăria Municipiului Sibiu prin Agenda Sportivă, dar și de Consiliul Județean Sibiu.

 


65437 vizualizari

CLASAMENT


Nr. Echipa W/L Puncte
1 U-Banca Transilvania Cluj 23/9 55
2 BC CSU Sibiu 23/9 55
3 CSM CSU Oradea 22/10 54
4 CSM Steaua Eximbank Bucuresti 21/11 53
5 BC SCM Timisoara 20/12 52
6 BCMU FC Arges Pitesti 15/17 47
7 CS Phoenix Galati 18/12 48
8 SCMU Craiova 16/13 45
9 BC Timba Timisoara 8/20 36
10 CS Politehnica Iași 5/24 34
11 CS Dinamo Bucuresti 2/26 30
12 BC Mures Tg Mures 6/16 28
Nr. Echipa W/L Puncte
1 BC CSU 2 Sibiu 0/0 0
2 Steaua CSM EximBank 2 0/0 0
3 BCMU CSM 2 Pitesti 0/0 0
4 U-Banca Transilvania 2 0/0 0
5 BC SCM 2 Timisoara 0/0 0
6 CS Dinamo 2 Bucuresti 0/0 0
Nr. Echipa W/L Puncte
1 BC CSU Sibiu 0/0 0
2 ACS 4Sports Agronomia Bucuresti 0/0 0
3 ABC Athletic Constanta 0/0 0
4 CS Muresul Tg Mures 0/0 0
5 Phoenix LPS Galati 0/0 0
6 CS Spike Bucuresti 0/0 0
7 CS Sevlar Ploiesti 0/0 0
8 CSS Bega Timisoara 1/0 0
Nr. Echipa W/L Puncte
1 BC CSU Sibiu 0/0 0
2 CSM Steaua Eximbank Bucuresti 0/0 0
3 CSS Targoviste 0/0 0
4 CSS 1 Sighetu Marmatiei 0/0 0
5 ACS 4Sports Agronomia Bucuresti 0/0 0
6 LPS-CSS Satu Mare 0/0 0
7 CSS Unirea 1 Iasi 0/0 0
8 ACS Dan Dacian Bucuresti 0/0 0

PARTENERI