logo-csu
Urmatorul meci
U-Banca Transilvania Cluj VS BC CSU Sibiu

Sala Polivalenta Cluj Napoca - 2018-01-20 5:15 PM

LIVE pe DigiSport

Biomin este noul partener al echipei noastre


 

O nouă companie sibiană sprijină performanțele BC CSU Sibiu, începând cu acest sezon. Cu doar câteva zile înaintea primului meci oficial din Liga Națională de Baschet Masculin, conducerea BIOMIN vine alături de BC CSU Sibiu și devine sponsor al echipei de seniori.

 

Baschetul sibian continuă să fie susținut de către mediul privat sibian. Dovadă stă și ultimul parteneriat încheiat între oficialii Clubului nostru și conducerea BIOMIN.

 

”A venit vremea, bineînțeles, după o maturitate și stabilitate financiară a firmei, să susținem sau să investim și în sportul sibian. Astfel, nu întâmplător, ne-am orientat spre echipa de baschet a orașului, echipa fanion, care de-a lungul timpului a dovedit prin prisma rezultatelor obținute, că sunt demni de a fi susținuți pe mai departe, pentru a face performanță la nivel înalt. Începând cu data de 1 Octombrie 2017, suntem alături de ”vulturi”' în încercarea lor de a repeta performanțele obținute în trecutul nu foarte îndepărtat, când au ajuns, în două rânduri, Campioni Naționali ai României. A contat foarte mult pentru noi și faptul că au ajuns, în campionatul trecut, în primele patru echipe din țară, luptând de la egal cu echipe mult mai puternic finanțate. Credem în echipă și credem în conducătorii clubului că vor duce mai departe tradiția baschetului sibian, făcând cinste pe mai departe numelui și brandului CSU!  Vreau să accentuez faptul că ne identificăm cu CSU Sibiu, ne identificăm cu aspirațiile lor de succes și performană și ne bucurăm să fim alături de ei ca susținători fideli. HAI CSU!”, a declarat Radu Marți, General Manager BIOMIN.

 

”La Sibiu mediul privat a înțeles că fără sprijinul lui, sportul de performanță nu are cum să crească și mă bucur că proiectul echipei noastre de baschet a convins companiile de acest lucru. Ne dorim performanțe cât mai mărețe și sperăm ca la finalul campionatului, alături de partenerii noștri, să putem sărbători creșterea performanțelor și atingerea obiectivelor. Le mulțumim celor de la BIOMIN pentru sprijinul, implicarea și încrederea pe care ni le acordă și le urăm <> în marea familie galben-albastră”, a declarat Horațiu Floca, director BC CSU Sibiu.

 

***

Firma Biomin Romania a fost infiintata in anul 2003, ca subsidiara a holdingului EBER Group din Austria. Activitatea de baza este comercializarea si distribuirea produselor Biomin, Aditivi furajeri si Premixuri vitamino-minerale pentru animale, in special pentru pasare si porc, dar si pentru

rumegatoare si alte specii. Principala piata este Romania, dar activam de mai bine de zece ani si in Republica Moldova. Comania lucrează cu ferme mari si mijlocii, dar și ferme mici sau gospodarii populatiei.

Portofoliul larg de produse - toate fabricate in Austria - dar si profesionalismul si expertiza echipei Biomin Romania, a dus la crearea unui brand foarte puternic pe piata romaneasca.

La momentul de fata avem o cota de piata de 24,7%, situandu-ne pe locul 2 pe tara la codul nostru de activitate, ceea ce ne dovedeste ca suntem pe drumul cel bun!

Avand o experienta de aproape 15 ani, cu o activitate profitabila, firma Biomin Romania a avut din totdeauna o activitate intensa pe plan social; am sustinut de-a lungul timpului o multitudine

de proiecte prin care am sustinut financiar comunitati cu familii defavorizate, ONG-uri care desfasoara proiecte in beneficiul copiilor si multe alte actiuni comunitare din domeniul social si cultural.

 


73816 vizualizari

CLASAMENT


Nr. Echipa W/L Puncte
1 U-Banca Transilvania Cluj 12/2 26
2 BC CSU Sibiu 10/4 24
3 BCMU FC Arges Pitesti 9/5 23
4 BC SCM Timisoara 9/4 23
5 CSM CSU Oradea 9/5 23
6 CSM Steaua Eximbank Bucuresti 9/4 22
7 SCMU Craiova 7/6 20
8 CS Phoenix Galati 7/6 20
9 BC Mures Tg Mures 5/6 16
10 BC Timba Timisoara 2/11 15
11 CS Dinamo Bucuresti 0/14 14
12 CS Politehnica Iași 1/10 12
Nr. Echipa W/L Puncte
1 BC CSU 2 Sibiu 0/0 0
2 Steaua CSM EximBank 2 0/0 0
3 BCMU CSM 2 Pitesti 0/0 0
4 U-Banca Transilvania 2 0/0 0
5 BC SCM 2 Timisoara 0/0 0
6 CS Dinamo 2 Bucuresti 0/0 0
Nr. Echipa W/L Puncte
1 BC CSU Sibiu 0/0 0
2 ACS 4Sports Agronomia Bucuresti 0/0 0
3 ABC Athletic Constanta 0/0 0
4 CS Muresul Tg Mures 0/0 0
5 Phoenix LPS Galati 0/0 0
6 CS Spike Bucuresti 0/0 0
7 CS Sevlar Ploiesti 0/0 0
8 CSS Bega Timisoara 1/0 0
Nr. Echipa W/L Puncte
1 BC CSU Sibiu 0/0 0
2 CSM Steaua Eximbank Bucuresti 0/0 0
3 CSS Targoviste 0/0 0
4 CSS 1 Sighetu Marmatiei 0/0 0
5 ACS 4Sports Agronomia Bucuresti 0/0 0
6 LPS-CSS Satu Mare 0/0 0
7 CSS Unirea 1 Iasi 0/0 0
8 ACS Dan Dacian Bucuresti 0/0 0

PARTENERI